Онлайн-курс “ProMovu” – “Готуємося до ЗНО з української мови та літератури”

Уже 8 років поспіль в Україні проводиться стандартизований іспит – Зовнішнє незалежне оцінювання з основних шкільних предметів, до переліку яких входять також українська мова та література. Завдяки ЗНО учні позбавдені від нескінченних повторних складань одного і того ж самого предмету під час вступу до різних вишів. Також вважається, що одним із позитивних моментів тесту стало унеможливлення будь-якого списування. Іспит відбувається у незнайомому для учня місці (зазвичай це школа зовсім в іншому районі, ніж проживає учень), а також незалежні спостерігачі.

Дійсно, є багато як позитивних, так і негативних думок щодо ЗНО. Як би там не було, на сьогодні це реальність – кожен абітурієнт, який бажає вступити до українського вишу, має складати ЗНО. До обов’язкових предметів входять і українська мова та література.

Такі умови доволі часто створюють додатковий психологічний тиск на молоду людину. Упродовж року одинадцятикласники зайняті купою справ – відвідують шкільні заняття, виконуючи обов’язкові домашні завдання, готуються до ЗНО, оновлюючи у пам’яті весь (!) шкільний курс з предмету, врешті-решт, обирають спеціальності, на які хочуть вступити, і навіть встигають готуватися до випускного балу:)

Хтось готується до ЗНО сам – зазвичай це люди з дуже високим рівнем мотивації та самодисципліни. Хтось просить про допомогу шкільну вчительку. Хтось оновлює в пам’яті матеріал на заняттях із репетитором. Одне залишається незмінним – без сумлінної підготовки та розуміння матеріалу (якого можна досягти тільки під час системної підготовки) складання ЗНО перетвориться на «гру з долею», тицяння в клітиночки екзаменаційного аркуша і відповідний результат.

Я можу стверджувати це, спираючись на свій 7-річний досвід викладання української мови та літератури та підготовки абітурієнтів з цих предметів. Досвід був доволі різноманітним – і викладання приватно, і в гуртку української мови, і в школі, і в університеті.

Восени 2016 року запущено онлайн-курс, який дозволить моїм потенційним учням незалежно від місця перебування якісно підготуватися до ЗНО з української мови та літератури. Під час курсу будуть охоплені такі принципові речі:

  • оновлення в пам’яті правил з орфографії (насправді їх доволі легко запам’ятати, якщо зрозуміти чотири основні приципи українського правопису)
  • розуміння базових правил фонетики (а в ЗНО одними із найскладніших для учнів зазвичай є завдання на фонетику)
  • структурування знань з граматики (всі ці дієприкметники і дієприслівники, які стабільно плутаються, і не тільки)
  • усвідомлення принципів синтаксису та пунктуації (тільки логіка, і нічого більше!:))
  • пригадування курсу української літератури – автори та їх твори (допоможуть схеми і глибоке опрацювання кожного твору)
  • розуміння розвитку історії української літератури (насправді не все так страшно)
  • знання з теорії літератури (підозріло мала кількість учнів на першому занятті може пояснити, що таке епітет, гіпербола, метафора… а для ЗНО це варто знати)
  • і нарешті, твір (з яким треба «набити руку»)

Розклад курсу, формат, відгуки моїх попередніх учнів та реєстрація доступні за посиланням. Наразі набирається група з 6 осіб – така кількість дозволить приділити увагу кожному учневі.

Перше заняття – уже 3 жовтня, о 17.00.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Залишити коментар