Підготовка до ЗНО

Прийшла осінь, а разом із нею для багатьох одинадцятикласників настав час замислитись над підготовкою до ЗНО. Яку б спеціальність не обрав майбутній абітурієнт – у списку іспитів всюди є ЗНО з української мови та літератури.

Підготовку до складання іспиту краще розпочинати заздалегідь, ґрунтуючись на критичній оцінці свого рівня знань і часових можливостей. За моїм досвідом, для якісної підготовки слід виділити близько семи місяців, якщо займатися двічі на тиждень (а комусь може знадобитися і більше занять).

Під час підготовки варто дотримуватися таких правил:

  1. Розбити весь матеріал на кілька блоків і опрацьовувати їх послідовно.

Якщо говорити про українську мову, то це такі розділи, як «Фонетика. Орфоепія», «Морфологія», «Синтаксис і пунктуація» тощо. В українській літературі краще йти за хронологією розвитку літератури, починаючи опрацьовування матеріалу від усної народної творчості. Такий підхід дозволить зрозуміти логічні зв’язки і вибудувати чітку систему – від найдавнішої до новітньої історії української літератури та від найменшої значущої частини слова до цілісного тексту.

  1. Ґрунтовно опрацювати весь матеріал з теми, за потреби – звернутися до додаткових посібників.

Якщо говорити про додаткові джерела, то вони можуть бути такими:

Книги:

  • Орфоепічний словник української мови / За ред. В. М. Русанівського. – К.: Ірпінь, 2006.
  • Українська мова : Довідник / О. О. Дудка, Л. А. Шевелєва. – Х.: Парус-Друк, 2010.
  • Сучасний український орфографічний словник (підійде будь-який сучасний)

Сайти:

Звісно, список не претендує на вичерпність:).

  1. Виробіть для себе режим роботи та відпочинку.

Це універсальне правило буде принагідним і тут. Наш мозок не пристосований до безперервної роботи, і кмітливість та здатність запам’ятовувтаи інформацію набагато нижча, якщо ви вже кілька годин розумово працюєте. Не забувайте гуляти, спілкуватися з друзями та розважатися – і якість засвоєної інформації набагато збільшиться!

  1. Якщо ви не можете знайти відповідь на питання, зверніться до експертів.

Якщо ви чогось не розумієте і не можете знайти відповідь у додаткових джерелах, краще за все звернутися за допомогою до людини, яка вже в цьому добре розбирається. Це може бути вчитель у школі, репетитор або й навіть ваш товариш, який уже розібрався у певній темі.

  1. Напрацьовуйте навички.

ЗНО – стандартизований іспит, а це означає, що завдання у ньому однотипні. Варто заздалегідь розібратися зі структурою тесту і працювати саме з тестовими завданнями. Звісно, ваші відповіді мають бути основані на гарному знанні матеріалу.

А для тих, хто хоче підготуватися до складання ЗНО з української мови та літератури онлайн, передбачено спеціальний курс від ProMovu. Ласкаво просимо!

Залишити відповідь