Доволі часто мовці припускаються граматичних поилок, неправильно поєднуючи числівники та іменники. Варто вивчити ці 4 правила:
1
Числівники 2, 3, 4, обидва поєднуємо з називним відмінком множини (ВОНИ): два комп’ютери, три місяці, чотири підручники; тридцять чотири тижні.
Зверніть увагу! Якщо приєднуємо до цього словосполучення “з третиною”, “з половиною”, все одно іменник стоїть у формі називного відмінка множини: три з половиною мільйони
АЛЕ якщо іменники в однині та множині мають різні основи (дівчина — дівчата, кошеня — кошенята, болгарин – болгари), вони поєднуються з числівником два у формі родового відмінка однини (ЇХ): два громадянина, два друга.
2
Числівники 5 і більше поєднуємо з родовим відмінком множини (ЇХ): п’ять кілограмів, вісім автобусів, тридцять кінотеатрів.
3
Із дробовими числівниками вживаємо родовий відмінок однини (ЙОГО, ЇЇ): одна третя склянки, дві третіх аркуша. При цьому іменник постійно буде залишатися в родовому відмінку, навіть якщо ми змінимо числівник!
Немає однієї третьої склянки. Це одна третя склянки.
Числівники півтора й півтори також належать до дробових і поєднуються з іменниками в родовому відмінку однини (ЙОГО, ЇЇ), при цьому числівник півтора узгоджується з іменниками чоловічого і середнього роду, а півтори — з іменниками жіночого роду: півтора тижня, півтора місяця, півтори курки.
4
Збірні числівники поєднуються лише:
• з назвами істот чоловічого роду: двоє студентів, п’ятеро водіїв;
• з назвами тварин середнього роду на -а (-я): троє вовченят, семеро козенят;
• з назвами неістот середнього роду: троє відер;
• множинними іменниками: троє саней, четверо дверей.
Вивчення числівників викликає труднощі? Не гай часу та запишися до консультацію☺️ Напиши мені в Телеграм або на пошту promovu.in.ua@gmail.com із заголовком “Консультація з укрмови“. Ми заплануємо зручний час, розберемо всі складні моменти та потренуємось виконувати тести! Вартість – 350 грн, тривалість – до 60 хвилин. Залюбки тобі допоможу:)