Оприлюднено інформацію стосовно проведення Національного мультипредметного тесту у 2023 році. У цій статті я хочу зосередитися саме на блоці з української мови.
КІЛЬКІСТЬ ЗАВДАНЬ
У блоці з української мови буде 30 завдань. Із них:
10 завдань з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох варіантів;
15 завдань з вибором однієї правильної відповіді з п’яти варіантів;
5 завдань на встановлення відповідності (учаснику/учасниці НМТ потрібно буде встановити по 4 відповідності).
Цього року, як і минулого, не буде завдань із відкритими короткими або розгорнутими відповідями (власного висловлення).
ЗМІСТ ЗАВДАНЬ
Зміст завдань відповідатиме шкільній програмі української мови та охопить такі розділи:
“Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія”;
“Лексикологія. Фразеологія”;
“Будова слова. Словотвір”;
“Морфологія”;
“Синтаксис”;
“Стилістика”;
“Розвиток мовлення”.
ОЦІНЮВАННЯ ЗАВДАНЬ
Оцінювання завдань відбуватиметься за принципом, прийнятим в оцінюванні результатів ЗНО. За кожну правильну відповідь і за кожну правильно встановлену відповідність учасник отримає по 1 тестовому балу. Загалом за цей блок учасник може отримати від 0 до 45 тестових балів, які потім будуть переведені в шкалу 100-200 балів. До речі, після завершення тесту учасник / учасниця НМТ побачить кількість набраних балів і зможе зрозуміти, на яку приблизно кількість балів може розраховувати за 200-бальною шкалою.
ЧАС НА ВИКОНАННЯ ЗАВДАНЬ
Загалом на весь тест (українська мова, математика, предмет за вибором) відведено 180 хвилин. Тобто учасник / учасниця ЗНО може розраховувати на 60 хвилин часу на кожен блок. Важливо те, що є можливість самостійно визначати кількість часу, витраченого на виконання завдань — тобто учасник / учасниця може швидше впоратися із завданнями з мови і зосередитись на блоці з математики чи інакше розподілити час.
Бажаєте якісно підготуватися до НМТ у своєму темпі і з моєю підтримкою? Приєднуйтесь до мого дистанційного курсу “ЗНО без нервів”. Усі деталі тут: https://learn.promovu.in.ua/online-course/